INSR - Insolvenční rejstřík

Tato aplikace za Vás sleduje a prověřuje zadané subjekty (,,dlužníky'') v Insolvenčním rejstříku.

 

Stahuje si prostřednictvím internetu data přímo z Insolvenčního rejstříku, která poskytuje Ministerstvo spravedlnosti. Data následně zpracovává a pokud najde informace o „dlužníkovi“, upozorní Vás na tuto skutečnost.

 

Lze nastavit odesílání upozornění e-mailem, který informuje pověřenou osobu. Aplikaci lze také spouštět jako službu na PC, takže při nastavení odesílání upozornění e-mailem Vás aplikace včas upozorní o nalezeném záznamu v insolvenčním rejstříku.

 

Nemusíte poskytovat údaje třetím osobám, které je za Vás zpracovávají a vyhodnocují. Máte kontrolu nad svými daty a hlavně rychlou aktualizaci bez nutnosti data někam posílat. Pokud jsou data napojena ,,on-line'' (např. na Vaše účetnictví Ekonom, AKWin,... a pod.), nemusíte vlastně zadávat nic a všechny Vaše klienty, obchodní partnery nebo odpůrce máte pod kontrolou.

 

Popis systému

 

Načtení dat z internetu – systém načítá aktuální data z insolvenčního rejstříku. Upozorňuje Vás, pokud nejsou k dispozici aktuální data.

 

Zpracování – pořízená data zpracovává dle nastavení systému a vložených dat „dlužníků“. Při nalezení jakéhokoliv záznamu v insolvenčním rejstříku, upozorní uživatele na tuto skutečnost. V systému si lze nastavit stavem „hlídat“ libovolnou událost.

 

- vyhledává podle jednoznačných identifikátorů, tj. podle identifikačního čísla nebo podle rodného čísla.

 

- systém vyhledává i nejednoznačně identifikované subjekty podle data narození nebo jen názvu subjektu.

 

- upozorní i na nejednoznačně zadané subjekty v datech poskytnutých z Insolvenčního rejstříku (aby se předešlo co

nejvíce promeškání případných lhůt u subjektů, které z jakéhokoliv důvodu nejsou přesně identifikovány v datech poskytovaných Insolvenšním rejstříkem! )

 

- Nově Vás aplikace upozorní také na subjekty, které jsou pravděpodobně vloženy s chybnými údaji. (Jedná se o

chybně vkládaná rodná čísla na straně Insolvenčního rejstříku)

 

Náhled do insolvenčního rejstříku - každé nalezené řízení lze pouhým kliknutím zobrazit přímo na oficiálních stránkách insolvenčního rejstříku. Pokud se řízení týká subjektu, zapsaného v obchodním rejstříku, lze také zobrazit stránky z obchodního rejstříku.

 

Lze také pouhým kliknutím zobrazit zvolený subjekt v dalších registrech. (ARES, Plátce DPH, Živnostenský rejstřík)

 

Evidence "dlužníků" – seznam subjektů, které uživatel požaduje hlídat v insolvenčním rejstříku. Z karty „dlužníka“ lze rovnou opět nahlížet jak do insolvenčního rejstříku, tak do obchodního rejstříku. (Data lze do systému převést i z jiných databází (např. účetního systému,...) nebo Vám vytvoříme propojení k těmto datům on-line).

 

Tisk a export dat " – data lze vytisknout nebo exportovat do souborů MS-Excel, textových souborů TXT,CSV a pod. Data pak může uživatel snadno dále zpracovávat dle svých potřeb.

Aktualizováno  18. ledna 2014

© po o 20 design